Breaking News
Home / Uncategorized / Wizytówki firmowe i co warto o nich wiedzieć

Wizytówki firmowe i co warto o nich wiedzieć

Elegancka, kreatywna wizytówka ze wszystkimi niezbędnymi informacjami w bardzo pozytywny sposób zaprezentuje firmę. Każdy przedsiębiorca, menedżer, dyrektor czy lider zespołu powinien mieć przy sobie teczkę z wizytówką. W naszym artykule skupimy się na kwestiach, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu doskonałych wizytówek firmowych.

Wydruk wizytówek

Przede wszystkim należy pamiętać, że zła wizytówka nie przyniesie wiele dobrego i sprawi, że wyróżni się na tle konkurencji i przyciągnie uwagę wszystkich, którym ją dajemy. Jakie kwestie zasługują na szczególną uwagę?

Rozmiar oraz kształt

 • Głównym problemem jest wielkość wizytówki – powinna być łatwa do włożenia do portfela lub wizytownika – najpopularniejsze wizytówki to wizytówki 85 x 55 i 90 x 50 mm, które są prostokątne. Wizytówki prostokątne są proste i praktyczne, a ich koszt wydruku jest niższy niż wydruk wizytówek o niestandardowych kształtach i rozmiarach. Warto tutaj dodać, że zgodnie z naszymi preferencjami możemy wybrać wizytówki poziome lub pionowe, a nasz prostokąt może mieć ostre lub zaokrąglone rogi.
 • Oczywiście wizytówki prostokątne to tylko jedna z propozycji. Można wybrać oryginalne kształty, takie jak filiżanki do kawy, misie, mikrofony, samochody, ciastka itp. Wizytówki, wszystko zależy od branży, osobistych upodobań, i oczywiście nasz budżet.

Rodzaj papieru i uszlachetnień

Na wstępie warto zaznaczyć, że cienka wizytówka wydrukowana na papierze podobnym do kartki zeszytu nie jest dobrym rozwiązaniem i na pewno nie zrobi dobrego wrażenia na kliencie czy kontrahencie firmy. Warto o tym pamiętać przy wyborze papieru.

 • Gramatura – Wizytówki powinny być wykonane z porządnego papieru, 350 g/m² to najlepsze rozwiązanie, choć można wybrać wyższą gramaturę np. 400.
 • Rodzaj podłoża – Zależy to od tego, jak powinny wyglądać nasze wizytówki, do wyboru mamy papier matowy, błyszczący, szorstki i gładki, a także bardzo popularny ostatnio papier ekologiczny. Dodatkowo wizytówki mogą być wykonane z polichlorku winylu (PVC) lub polipropylenu.
 • Uszlachetnienia – wybierać możemy między wieloma uszlachetnieniami, które zwiększą trwałość wizytówki i sprawią, że będzie prezentowała się jeszcze lepiej. Wśród najpopularniejszych uszlachetnień wymienić możemy:
 • Laminowanie, czyli pokrycie wizytówki cienką folią.
 • Lakier UV – umieszcza go tylko na  kilku elementach wizytówki, na przykład na logo. Elementy pokryte lakierem błyszczą się i bardziej przyciągają wzrok.
 • Tłoczenie, które polega na uwypukleniu elementu lub elementów wizytówki.

Informacje

Pamiętajmy, że wizytówka ma nie tylko doskonale się prezentować, musi ona również przekazywać podstawowe informacje. Na wizytówce powinny znajdować się:

 • imię i nazwisko właściciela wizytówki,
 • zajmowane stanowisko,
 • nazwa i logo firmy,
 • dane kontaktowe: adres e-mail, numer telefonu
 • adres strony internetowej i siedziby firmy
 • czasem firmy decydują się na umieszczenie informacje na temat oferty, na przykład w przypadku kosmetyczki mogą one brzmieć: stylizacja rzęs i brwi, manicure, pedicure. makijaż, ważne by przedstawić wszystko w telegraficznym skrócie

Styl i kolorystyka wizytówki

Styl i kolorystyka wizytówki to temat rzeka – wszystko zależy tutaj od branży i indywidualnych preferencji, na przykład w przypadku gabinetu stomatologicznego warto zrezygnować z krwistej czerwieni, lepiej postawić na biel, błękit, szarość czy zieleń, natomiast w przypadku usług i produktów nie należących do klasy premium warto zrezygnować ze złota czy srebra. Pamiętajmy też jak istotna jest czcionka – musi ona być wyraźna i czytelna.

Inne

Zdecydować się możemy na druk jedno- lub dwustronny, na wizytówkę pionową lub poziomą, standardową bądź otwieraną.

Jak widać możliwości i wytycznych jest naprawdę dużo, pamiętajmy jednak, aby dobrze wszystko przemyśleć i zaskoczyć wszystkich wizytówkami z klasą.

About admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *