Artykuły

Jak zaprojektować skuteczne ulotki reklamowe?

Ulotki reklamowe to jeden z pierwszych nośników reklamy, bardzo popularny w początkach polskiego kapitalizmu. W latach 90-tych, powstawało wiele nowych firm, które chciały zainteresować sobą klientów. Warto pamiętać, ze jeszcze 15 lat temu dostęp do nośników reklamy był dużo gorszy. Ulotki reklamowe spełniały swoja rolę bardzo dobrze – były niedrogie, estetyczne i głównie charakteryzował je duży zasięg, co dawało skuteczność.

Czytaj dalej Jak zaprojektować skuteczne ulotki reklamowe?

Przygotowanie projektu do druku – o czym zapominają graficy?

Przygotowanie odpowiedniej poligrafii wymaga od grafika nie tylko umiejętności tworzenia grafiki, ale również znajomości standardów w jakich ma ona być przygotowywana. Nawet graficy z wieloletnim stażem, ale nie posiadający styczności z poligrafią nie radzą sobie z zaleceniami opisywanymi przez drukarnie. Najczęstszym problemem o których alarmują drukarze jest za mała rozdzielczość, brak spadów i zła paleta kolorów.

Czytaj dalej Przygotowanie projektu do druku – o czym zapominają graficy?

Na czym drukować – rodzaje papieru do druku

Poniżej przedstawię rodzaje papierów. Wybór zależy od typu dokumentu, który chcemy wydrukować. Innego papieru użyjemy do wydrukowania wizytówki, innego do zwykłego dokumentu, a jeszcze innego do wydrukowania fotografii z wakacji. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami papieru, aby dokonać właściwego wyboru, a co za tym idzie, osiągnąć pożądany efekt i satysfakcję po obejrzeniu wydrukowanej rzeczy.

Czytaj dalej Na czym drukować – rodzaje papieru do druku

O fotografii, poligrafii i kolorach słów kilka

Kolory są czymś, co sprawia że otaczająca nas wokół przyroda budzi w nas podziw. Nigdy zapewne nie zastanawialiśmy się bliżej nad ich istnieniem, ponieważ odkąd pamiętamy, niebo jest niebieskie, trawa zielona, a kolorowe mazaki, lub farby od zawsze są do kupienia w sklepie. Kolorowe naklejki przykuwają wzrok wszystkich dzieci i to błagalne „MAMO, KUP!”.

Czytaj dalej O fotografii, poligrafii i kolorach słów kilka

Czym są kalendarze personalizowane i jak wygląda ich druk?

Kalendarze są czymś bez czego bardzo trudno było nam się obyć. Istnieją od bardzo dawna we wszystkich domach i instytucjach. To one przypominają nam o urodzinach najbliższych i innych ważnych wydarzeniach. Mogą być wiszące, stojące, w formie książeczek, lub naklejki. Możemy ich używać jako terminarze do planowania spotkań. W tym przypadku każdy dzień jest podzielony jeszcze na godziny.

Czytaj dalej Czym są kalendarze personalizowane i jak wygląda ich druk?

Czym zajmuje się drukarnia?

Drukarnia każdemu z nas kojarzy się z wydrukiem książek, lub podręczników. Jeśli jednak zagłębić się bardziej w temat, jest to zakład, który zajmuje wytwarzaniem bardzo różnych wyrobów poligraficznych. Te najbardziej nam znane to gazety, czasopisma, książki, wszelkiego rodzaju kalendarze, broszury i naklejki. To także ogrom druków akcydensowych razem z opakowaniami.

Czytaj dalej Czym zajmuje się drukarnia?

Wizytówki firmowe i co warto o nich wiedzieć

Elegancka, kreatywna wizytówka ze wszystkimi niezbędnymi informacjami w bardzo pozytywny sposób zaprezentuje firmę. Każdy przedsiębiorca, menedżer, dyrektor czy lider zespołu powinien mieć przy sobie teczkę z wizytówką. W naszym artykule skupimy się na kwestiach, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu doskonałych wizytówek firmowych.

Czytaj dalej Wizytówki firmowe i co warto o nich wiedzieć