Artykuły

Profesjonalna strona internetowa elementem udanej reklamy

W dobie, gdy marketing internetowy odgrywa coraz większą rolę, wzrasta także istota stron internetowych. Dziś to właśnie odpowiedni design strony WWW przyciąga uwagę potencjalnego klienta, będąc pierwszym krokiem do jego pozyskania.

Czytaj dalej „Profesjonalna strona internetowa elementem udanej reklamy”

Jak zaprojektować skuteczne ulotki reklamowe?

Ulotki reklamowe to jeden z pierwszych nośników reklamy, bardzo popularny w początkach polskiego kapitalizmu. W latach 90-tych, powstawało wiele nowych firm, które chciały zainteresować sobą klientów. Warto pamiętać, ze jeszcze 15 lat temu dostęp do nośników reklamy był dużo gorszy. Ulotki reklamowe spełniały swoja rolę bardzo dobrze – były niedrogie, estetyczne i głównie charakteryzował je duży zasięg, co dawało skuteczność.

Czytaj dalej „Jak zaprojektować skuteczne ulotki reklamowe?”

Przygotowanie projektu do druku – o czym zapominają graficy?

Przygotowanie odpowiedniej poligrafii wymaga od grafika nie tylko umiejętności tworzenia grafiki, ale również znajomości standardów w jakich ma ona być przygotowywana. Nawet graficy z wieloletnim stażem, ale nie posiadający styczności z poligrafią nie radzą sobie z zaleceniami opisywanymi przez drukarnie. Najczęstszym problemem o których alarmują drukarze jest za mała rozdzielczość, brak spadów i zła paleta kolorów.

Czytaj dalej „Przygotowanie projektu do druku – o czym zapominają graficy?”

Na czym drukować – rodzaje papieru do druku

Poniżej przedstawię rodzaje papierów. Wybór zależy od typu dokumentu, który chcemy wydrukować. Innego papieru użyjemy do wydrukowania wizytówki, innego do zwykłego dokumentu, a jeszcze innego do wydrukowania fotografii z wakacji. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami papieru, aby dokonać właściwego wyboru, a co za tym idzie, osiągnąć pożądany efekt i satysfakcję po obejrzeniu wydrukowanej rzeczy.

Czytaj dalej „Na czym drukować – rodzaje papieru do druku”

O fotografii, poligrafii i kolorach słów kilka

Kolory są czymś, co sprawia że otaczająca nas wokół przyroda budzi w nas podziw. Nigdy zapewne nie zastanawialiśmy się bliżej nad ich istnieniem, ponieważ odkąd pamiętamy, niebo jest niebieskie, trawa zielona, a kolorowe mazaki, lub farby od zawsze są do kupienia w sklepie. Kolorowe naklejki przykuwają wzrok wszystkich dzieci i to błagalne „MAMO, KUP!”.

Czytaj dalej „O fotografii, poligrafii i kolorach słów kilka”

Czym są kalendarze personalizowane i jak wygląda ich druk?

Kalendarze są czymś bez czego bardzo trudno było nam się obyć. Istnieją od bardzo dawna we wszystkich domach i instytucjach. To one przypominają nam o urodzinach najbliższych i innych ważnych wydarzeniach. Mogą być wiszące, stojące, w formie książeczek, lub naklejki. Możemy ich używać jako terminarze do planowania spotkań. W tym przypadku każdy dzień jest podzielony jeszcze na godziny.

Czytaj dalej „Czym są kalendarze personalizowane i jak wygląda ich druk?”

Czym zajmuje się drukarnia?

Drukarnia każdemu z nas kojarzy się z wydrukiem książek, lub podręczników. Jeśli jednak zagłębić się bardziej w temat, jest to zakład, który zajmuje wytwarzaniem bardzo różnych wyrobów poligraficznych. Te najbardziej nam znane to gazety, czasopisma, książki, wszelkiego rodzaju kalendarze, broszury i naklejki. To także ogrom druków akcydensowych razem z opakowaniami.

Czytaj dalej „Czym zajmuje się drukarnia?”

Wizytówki firmowe i co warto o nich wiedzieć

Elegancka, kreatywna wizytówka ze wszystkimi niezbędnymi informacjami w bardzo pozytywny sposób zaprezentuje firmę. Każdy przedsiębiorca, menedżer, dyrektor czy lider zespołu powinien mieć przy sobie teczkę z wizytówką. W naszym artykule skupimy się na kwestiach, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu doskonałych wizytówek firmowych.

Czytaj dalej „Wizytówki firmowe i co warto o nich wiedzieć”