Na czym drukować – rodzaje papieru do druku

Na czym drukować – rodzaje papieru do druku

Poniżej przedstawię rodzaje papierów. Wybór zależy od typu dokumentu, który chcemy wydrukować. Innego papieru użyjemy do wydrukowania wizytówki, innego do zwykłego dokumentu, a jeszcze innego do wydrukowania fotografii z wakacji. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami papieru, aby dokonać właściwego wyboru, a co za tym idzie, osiągnąć pożądany efekt i satysfakcję po obejrzeniu wydrukowanej rzeczy.

Papiery wizytówkowe

Większość osób posiadających własną działalność gospodarczą posiada wizytówki zawierające podstawowe informacje dotyczące kontaktu z daną firmą, jedną z nich jest Axlo oferujące usługi poligraficzne. Z powodu częstej zmiany numeru telefonu, adresu e-mailowego czy siedziby firmy, ulegają zmianie nasze wizytówki. Zazwyczaj drukujemy wizytówki z dużym zapasem ilościowym, dlatego przy zmianie wymienionych powyżej informacji duża ilość zapasu jest marnowana.

Projekt graficzny wizytówki

Większość drukarni oferuje stworzenie projektu graficznego wizytówki. Natomiast jeżeli posiadamy jakikolwiek rodzaj drukarki atramentowej, sami możemy go stworzyć. Służą do tego odpowiednie programy, ale także gotowe arkusze, które ułatwią nam tę czynność. W przypadku gdy decydujemy się na stworzenie wizytówek samodzielnie powinniśmy pamiętać o mikroperforacji, która umożliwi nam oddzielenie jednej wizytówki od drugiej bez użycia nożyczek czy gilotyny do papieru.

Papiery fotograficzne

Są to wysokiej jakości papiery, mocno błyszczące, specjalnie powlekane, przygotowane do drukowania fotografii wykonanych aparatami cyfrowymi bądź takimi, które sami pobierzemy z Internetu.

Papier transferowy

Jest to wysokiej jakości, specjalny papier służący do przenoszenia wydruków z drukarki laserowej bądź atramentowej na inne tworzywa takie jak kubki czy koszulki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.